Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum yok

Uzaktan Kumandalı Oyuncak Arabalar

Her yaştan oyuncak sevdalısı için büyük bir özenle üretilen kumandalı araba modelleri arasında 20 dakikanın üzerinde sürüş imkanı sunan ve beklentileri fazlasıyla karşılayan hızlara ulaşmasına karşın manevra kabiliyetinden de hiçbir şey kaybetmeyen tasarımlar sunuluyor. Yetişkin eğlencesi olarak anılmaya başlanan uzaktan kumandalı araba modellerinin basit oyuncaklar olmadığı artık herkes tarafından biliniyor. Model araba sevdalılarının dahi yakından ilgilendiği bu yeni nesil oyuncaklar göz açıp kapayıncaya kadar azami hızlarına ulaşabiliyor ve çabuk hızlandıkları gibi kısa mesafede de durabiliyor. Kendileri için özel olarak geliştirilmiş bir fren mekanizmasına dahi sahip olabilen oyuncak arabalarda krom jantlar ve halojen farlar dahi kullanılabiliyor. HD görüntü kaydına imkan sağlayan ve üzerinde bulunan flaş belleğe de kayıt yapan daha da gelişmiş oyuncak araba modelleri ile tüm sürüşün kaydedilmesi mümkün. Bu görüntüler flaş bellek sayesinde pratik bir şekilde bilgisayara aktarılarak sosyal medya üzerinden tüm çevreyle dahi paylaşılabiliyor.

 

İlk bakışta boyutlarından beklenmeyecek kadar fazla özelliğe sahip olan oyuncak arabalarda son derece gelişmiş elektrik motorları kullanılıyor. Tekerleklere yüksek güç iletimini sağlamasına karşın bataryayı da verimli bir biçimde kullanan bu oyuncaklar, bataryanın hemen bitmesi nedeniyle eğlencenin de sürekli aksamaya uğramasına izin vermiyor. USB kablosuyla portu olan tüm elektrik aletlerden kolayca şarj edilebilen bu oyuncaklar ile uzun saatler boyunca açık havada eğlenceli vakit geçirmek de mümkün oluyor.

 

Tasarımı ile beğeni topladığı gibi teknik özellikleriyle de sürüş keyfinin daha da artmasını sağlayan yeni nesil uzaktan kumandalı oyuncak arabaların kendileri gibi kumandaları da pek çok özellikten yararlanma imkanı sunuyor. Kızılötesi verici ile kumandalı oyuncak arabanın dışardan görünen herhangi bir anteni olmamasına karşın 100 metreyi bulan ve bazı gelişmiş modeller de daha uzaktan kontrol imkanı sağlayan kumandalar, çok fonksiyonlu manevraları da mümkün kılıyor. Kullanıcının kumanda aracılığı ile verdiği komutlar oyuncak tarafından gecikme yaşanmadan algılanıyor ve bu şekilde komutlara eşzamanlı olarak tepki alındığı için sürüş sorunsuz tamamlanıyor. Dayanıklı dış gövdeleri ile kolay kolay zarar görmeyen bu oyuncakların fiyatları da herkesin ulaşabileceği aralıklarda seyrediyor.

'.